Prejsť na navigáciu

O nás

Sme skupina KONTRAKTING (Kontrakting krov hrou, s.r.o., Kontrakting stavebné montáže s.r.o., IKS, s.r.o.), ktorá aktívne pôsobí na slovenskom a zahraničnom trhu od roku 1991. . Od roku 2017 sme sa stali súčasťou platformy Staviame z dreva, ktorá spája všetkých priaznivcov prírodných materiálov a ekostavieb a prináša potrebné informácie o stavbách z dreva. 


Staviame z dreva

krov_skybauNaším produktom sú stavby z dreva alebo ich konštrukčné časti stavieb - väzníky, stĺpy, nosníky, steny, stropy, krovy. Podľa požiadavky odberateľa – architekta, investora či bielowicko_rd-8stavebnej firmy navrhneme a dodáme konštrukciu vyrobenú z dreva. Ovládame dostupné a moderné technológie a presadzujeme návrat k drevu ako základnému konštrukčnému materiálu. Našimi výrobkami sú väzníky, krovy, strechy a stavby z dreva. Staviame stĺpikové konštrukcie, konštrukcie z veľkoplošných panelov a aj skeletové stavby z lepeného lamelového dreva. Navrhujeme a staviame konštrukcie nízkoenergetických a pasívnych stavieb.   
Na všetky nami dodávané stavby spracovávame projektovú a výrobnú dokumentáciu.     

 

Sme špecialisti na kompletné strechy

ftorek13Strechy staviame a rekonštruujeme od roku 1992. Naučili sme sa strechám rozumieť a pochopiť fyzikálne procesy, ktoré v nich prebiehajú. Pomáhame majiteľom striech predlžovať ich životnosť a zlepšovať ich kvalitatívne parametre. Ovládame technológie pásov z modifikovaných asfaltov a všetky dostupné fóliové systémy, skladané krytiny aj krytiny plechové. V našej náplni sú strechy šikmé, aj ploché, jednoplášťové, dvojplášťové, jaroszowice_0718zelené, duo strechy aj strechy s obráteným poradím vrstiev. Vieme zhotoviť krytiny na guľové aj parabolické plochy, izolujeme mosty aj bazény. Sme pripravení vyriešiť teoretické stavebno-fyzikálne problémy vašej strechy a zabezpečiť tak jej bezpečnú funkciu. Náš tím tvoria kvalifikovaní inžinieri, stavbyvedúci aj remeselníci. Sme pripravení pracovať aj v extrémnych podmienkach s použitím horolezeckej techniky. Preto vám môžeme garantovať kvalitný výsledok našej práce. Naše bohaté technické aj praktické skúsenosti sú k dispozícii všetkým našim partnerom.

Na všetky nami dodávané stavby spracovávame projektovú a výrobnú dokumentáciu.      

  ilanovo-rd-susko-ik-213131-004

Navrhujeme, vyrábame a montujeme rodinné domy

Navrhujeme, vyrábame a montujeme domy na mieru. Nevytvárame stovky „katalógových“ riešení, aj keď je to z hľadiska firemnej ekonomiky veľmi lákavé. Snažíme sa našim zákazníkom navrhovať domy „bez kompromisov“, ale tiež akceptujeme návrhy, štúdie a projekty, ktoré majú zákazníci už spracované. Stavba rodinného domu je pre väčšinu stavebníkov životnou investíciou a zaslúži si osobitý prístup. Pozemok na stavbu domu, samotná lokalita, širšie vzťahy, orientácia na svetové strany, rodina stavebníka, jej potreby a spôsob života sú v kombinácii jedinečné. Individuálny prístup architekta umožní vygenerovať projekt, ktorý je svojím riešením optimálny a rešpektuje všetky požiadavky. Čo je podstatné, tak optimálnou veľkosťou ušetrí často stavebníkovi nemalé finančné prostriedky. Každý meter štvorcový úžitkovej plochy naviac stojí v konečnom dôsledku viac ako  1.000,-€. Pri kompromisných katalógových riešeniach môže stavebník takto zbytočne minúť tisíce eur. Je to takmer vždy podstatne viac, ako stojí individuálne projektové riešenie od skúseného architekta.  

Na všetky nami dodávané stavby spracovávame projektovú a výrobnú dokumentáciu.     

 

Projektujeme, dodávame a montujeme konštrukcie z lepeného dreva

Lepené drevo v rôznych technologických formách – LLD, CLT, KVH, – má vynikajúce mechanické vlastnosti, má veľkú požiarnu odolnosť a je výrazovo veľmi zaujímavé. Je výzvou pre architektov pri navrhovaní širokého spektra konštrukcií. Náš tím statikov, projektantov, technikov a montážnych pracovníkov má s týmto materiálom skúsenosti, disponujeme špecializovaným softvérom a dokážeme z neho navrhnúť, dodať a zmontovať najnáročnejšie konštrukcie. Po zmene STN 92 0201-2, ktorá umožňuje stavať aj budovy pre bývanie s požiarnou výškou 12 metrov, sme schopní spracovať projektovú dokumentáciu, vyrobiť a zmontovať administratívne, bytové a iné objekty do výšky piatich podlaží.

Na všetky nami dodávané stavby spracovávame projektovú a výrobnú dokumentáciu.      

 

 


  

 
KONTRAKTING KROV HROU, s.r.o.
Dolné Rudiny 1
010 01 Žilina
 
041/76 31 321
0907 725 522
kontrakting@kontrakting.sk
Značka kvality DrevostavbyCertified Passive House Designerstaviame_z_dreva_logo