Prejsť na navigáciu

patio

Autor: fabrik architects.

Nízkonákladový štandard cena od 94 620 €
Nízkoenergetický štandard cena od 103 040 €
Ultra- nízkoenergetický štandard cena od 111 360 €

Cenník podľa stupňa rozpracovanosti
  • úžitková plocha 84,2 m2
  • zastavaná plocha 105,9 m2
  • veľkosť átria 9,6 m2
  • pozemok od 400 m2
  • zaujímavý priestor otvoreného átria
  • možnosť doplnenia o ďalšiu obytnú izbu

Popis

Jednopodlažný rodinný dom vonkajších rozmerov 14,2x8,1 m doplnený o priestor otvoreného átria, ktoré spája interiér s exteriérom a tvorí spolu so strechou hlavnú dizajnovú líniu domu.

Osadenie domu

Rodinný dom je možné osadiť na parcelu 17x22m so vstupom orientovaným na severnej strane.

Dispozícia

Vstupné priestory domu tvorí zádverie, technický priestor práčovne, skladu a kotolne a samostatná toaleta pre hostí. Otvorená spoločenská zóna obsahuje kuchyňu, jedáleň a obývaciu izbu, ktoré sú navzájom prepojené a tvoria jeden kompaktný priestor. Na spoločenskú zónu prirodzene nadväzuje otvorené átrium, ktoré môže byť čiastočne alebo úplne chránené pred poveternostnými vplyvmi. Oddychovú časť tvorí spálňa s vlastným šatníkom, detská izba a kúpeľňa. Alternatívne môže byť doplnená ďalšia obytná miestnosť (detská izba, pracovňa atď.)

Architektúra

Objekt je tvorený jednoduchou hmotou čo znižuje vstupnú investíciu a zabezpečuje nízku energetickú náročnosť . Vnútorný priestor je doplnený o otvorené átrium, ktoré plní funkciu relaxačnej zóny a presvetlenia vnútorných priestorov. Strešná konštrukcia je vytvorená dvoma rovinami pultových striech čím robí každý pohľad jedinečný. Fasádu objektu tvorí prírodne starnúci drevený obklad. Alternatívne môžu byť použité fasádne obkladové panely na báze cementu poprípade titanzinku.

 
KONTRAKTING KROV HROU, s.r.o.
Dolné Rudiny 1
010 01 Žilina
 
041/76 31 321
0907 725 522
kontrakting@kontrakting.sk
Značka kvality DrevostavbyCertified Passive House Designerstaviame_z_dreva_logo